הבית בקיבוץ

December 19, 2018

כבר אמרתי לא פעם, שאחד הדברים שהכי מרגשים אותי זה לשוב ולתעד את אותן משפחות. ההתרגשות כפולה – אני זוכה לחזור ולראות איך זוגות צמחו והתרחבו והפכו למשפחה, ואני פוגשת את עצמי מולם ממקום אחר, ורואה איך אני התפתחתי.

הקול הפנימי שלנו משתנה כל הזמן, קורא לנו להביט על דברים מזווית טיפה שונה ובאור אחר. טווח דינמי זה לא סתם מושג טכני בעולם הצילום, זה הרבה יותר מזה. מרתק אותי לבדוק עד לאיפה אני כצלמת מותחת אותו, ויוצאת למחוזות חדשים, פתוחים ורחבים יותר.

משפחת טל יוסף הגיעה אליי בפעם הראשונה לסטודיו הקטן שהיה לי בביתי בכפר הס לפני 10 שנים (!!!) כשעדי הייתה בהריון הראשון שלה עם רונה. הם היו הלקוחות הראשונים שצילמתי בהריון (כאלה שאשכרה משלמים לך על כך), עד אז צילמת רק את אחותי וגיסתי היקרות. המפגש איתם סימן נקודה בזמן, תחילתו של שינוי בקריירה שלי. זנחתי את העיתונות וצילומי האירועים לטובת סטודיו אינטימי בביתי.

הרבה דברים השתנו מאז. הפכתי לאמא, חדרי הבית התפנו לטובת תינוקת אהובה והסטודיו עבר לתל אביב. כשנולדה בתי השניה החלטתי להעיז ולצאת החוצה מהסטודיו, למרחבים של הטבע והנוף שיש כאן בשפע אם רק מסתכלים בעין הנכונה. ושם, בחוץ, הבנתי שלפעמים אני גם אוהבת להיכנס פנימה, לסביבה הטבעית של המשפחות שאותן אני מתעדת.

משפחת טל יוסף מתגוררת בקיבוץ גת, בבית שמשלב את הפנים והחוץ, את המרחבים ואת האינטימיות. מעברים, מהבית החוצה ומן החוץ פנימה, פעימות של התכנסות והתרחבות – משתקפות לי בכל פריים ובעצמי.

כנראה שצדק מי שאמר שהדבר הקבוע היחיד בחיים הוא השינוי.

 

Your Narrative blog will appear here, click preview to see it live.
For any issues click here

SHARE THIS STORY